Produkty chemiczne dedykowane dla hodowli zwierząt, stadnin koni i sektora jeździeckiego

WEICON i Pneumat dzielą się praktycznymi poradami, wykorzystując doświadczenie swoich pracowników związanych z jeździectwem. Wśród nas są zapaleni jeźdźcy, właściciele koni oraz osoby zaangażowane w dyscypliny jeździeckie dzięki rodzinie i znajomym.

Woda - Źródło Życia w Naszym Środowisku

Woda, to nie tylko element niezbędny do życia każdego organizmu, ale także kluczowy czynnik wpływający na stan naszego środowiska. Współcześnie, kiedy troska o ekologię staje się coraz bardziej palącym problemem, firma Prominent zajmuje się kwestią uzdatniania wody, kierując swoje działania zarówno ku zapewnieniu czystej i bezpiecznej wody do spożycia, jak i dbając o ochronę naszego ekosystemu.

Ruszył protest rolników na przejściu granicznym w Kołbaskowie

Trwa blokada przejścia granicznego w Kołbaskowie. Rolnicy z Niemiec przyjechali do Polski wyrazić swój sprzeciw wobec importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy. Jakie są jeszcze ich postulaty?

Czego domagają się rolnicy? Jakie hasła i postulaty podnoszą podczas tegorocznych protestów?

Za sprawą decyzji i organizacji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” dnia 24 stycznia 2024 r. rozpoczną się protesty rolników na terenie całego kraju.

Znana data wyborów samorządowych w 2024. Wiemy już kiedy wyborcy podejmą decyzję

Podczas odbywającej się w poniedziałek konferencji premier RP Donald Tusk wskazał datę wyborów samorządowych w Polsce. Podczas tych wyborów zdecydujemy o tym kto zasiądzie w składzie organów samorządu terytorialnego.

Złote Medale Grupy MTP 10 Jubileuszowej edycji targów Polagra Premiery rozdane

Nowości, premiery i innowacje – to wyróżniki charakteryzujące poznańskie targi Polagra Premiery. W bieżącym roku kapituła jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka postanowiła nagrodzić 14 rozwiązań w kategorii „Maszyny, urządzenia i usługi dla rolnictwa” oraz 13 nagród w kategorii „Rośliny uprawne”. Złote Medale zostaną wręczone laureatom 19 stycznia podczas ceremonii otwarcia targów.

Nabór wniosków o dofinansowanie wymiany dachów z azbestu

Od 15 grudnia ruszył nabór wniosków o dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór potrwa do dnia 12.01.2024 r. Kto jest uprawniony do otrzymania dofinansowania? Czego, jakich czynności dotyczy wsparcie? Jakiej wysokości odszkodowania należy się spodziewać?

Ostatni moment na złożenie wniosku o obniżenie rachunku za prąd

Do kiedy można składać wnioski, by uzyskać zniżkę na rachunku za prąd? Co muszą zrobić rolnicy aby spełnić wymagania jakie stawiają dostawcy energii elektrycznej?

Dofinansowanie do ferii zimowych dla dzieci rolników w 2024 roku

Dofinansowanie do ferii zimowych pokrywane jest ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników i wynosi 900 zł dla każdego dziecka.

Oszukana wieś dołączyła do protestu przewoźników na przejściu granicznym w Medyce

Rolnicy z inicjatywy Oszukana wieś rozpoczęli w czwartek protest przed przejściem granicznym w Medyce na Podkarpaciu. Protestujący domagają się m.in. dopłat do kukurydzy oraz niższego podatku rolniczego.
Do góry