Aktualności

Jak ograniczyć ryzyko pożaru zboża i kombajnu podczas żniw?

Żniwa w pełni, więc coraz częściej dochodzi do pożarów zboża na pniu czy ścierniska. Spłonęły też kombajny, prasy rolnicze czy ciągniki. Dlatego wspólnie ze strażakami z PSP w Środzie Wlkp. przypominamy kilka podstawowych zasad dot. bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

Nowy zbiornik Swimer pozwalający zmagazynować cały transport samochodowy RSM

Korzyści wynikające ze stosowania RSM są powszechnie znane. Ten płynny nawóz ceniony jest przez rolników za to, że bez względu na warunki pogodowe jest od razu dostępny dla roślin. Okazuje się, że stosowanie RSM powoduje określone korzyści dla środowiska. Roztwór przewożony jest w cysternach a magazynowany w zbiornikach. Nie wymaga więc opakowań, które trzeba utylizować.

Przez niedopałek spłonęło 1600 ha !

140 jednostek straży pożarnej nieprzerwanie od soboty walczyło z ogromnym pożarem wywołanym najprawdopodobniej wyrzuconym niedopałkiem papierosa.

Mobilna stacja paliw

Intensywne wykorzystanie maszyn, zwłaszcza w firmach usługowych, wymaga bardzo dobrej organizacji pracy także w zakresie dostaw paliwa. Oto co oferują producenci mobilnych zbiorników.

Rynek ciągników rolniczych nie dał się COVID-19

Rynek ciągników rolniczych w Europie stosunkowo dobrze zniósł kryzys związany z koronawirusem. Mimo tymczasowych zamknięć fabryk, producenci zrobili wszystko, by zrównoważyć produkcję w 2020 roku i zaspokoić rosnący niekiedy popyt.

Serwis online i przewidywanie usterek w maszynach rolniczych

Nowoczesne technologie pozwalają zdalnie „zajrzeć” pod maskę ciągnika, by określić przyczynę usterki, a ze wsparciem sztucznej inteligencji możliwe jest nawet przewidywanie jej wystąpienia.

Restrukturyzację małych gospodarstw na nowych zasadach. Co się zmieni?

Rolnicy, którzy będą starać się o dotacje z programu „Restrukturyzacja małych gospodarstw” będą musieli spełnić jeszcze więcej warunków, aby otrzymać wsparcie. Czy nowe przepisy obejmą też rolników, którzy złożyli wnioski w 2021 roku?

Skąd pochodzą ziemniaki do produkcji frytek z McDonald's?

Lębork na Pomorzu jest polską stolicą frytek! Kto by pomyślał, że to właśnie na naszych polach uprawiane są specjalnie wyselekcjonowane odmiany ziemniaków, które przerabiane są na tak uwielbianą przez wszystkich przekąskę!

Upadłość Ursusa – Koniec legendy

Wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego złożony przez producenta w marcu tego roku został odrzucony 12 lipca przez sąd rejonowy w Warszawie.

Żniwne pogotowie cenowe: Ruszyły kombajny i wypłynęły pierwsze statki

Najświeższe informacje dotyczące plonowania i parametrów koszonego jęczmienia oraz aktywności rynkowej największych eksporterów pszenicy. Podczas, gdy u nas w kraju w pola jęczmienia wjechały kombajny, to w Rosji i na Ukrainie załadowano już pierwsze statki ze świeżym zbożem na eksport. Prognozy zbiorów pszenicy w UE i w Basenie Morza Czarnego są nadal korzystne. Globalny import pszenicy może osiągnąć rekordowy poziom ponad 200 mln t, z czego prawie połowa będzie pochodzić z Rosji, Ukrainy i UE.
Do góry