Aktualności

Rolnikom brakuje paliwa – Ministerstwo rolnictwa apeluje o zwiększenie ilości paliwa dla rolników

Do wielu problemów z jakimi borykają się polscy rolnicy doszedł jeszcze jeden, problem z zaopatrzeniem się w paliwo. W związku z zaistniałą na rynku sytuacją ministerstwo rolnictwa zwróciło się z apelem do ministra aktywów państwowych Jacka Sasina o zwiększenie ilości paliwa dla rolników.

Wybierz produkty przyjazne rolnikowi i wygraj 10 tys. złotych! Konkurs Izydory 2023

Tylko do 24 września rolnicy mogą zagłosować na produkty, które według nich są im najbardziej pomocne w pracy. Rolnicy mogą wybrać najlepsze, ich zdaniem, ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, ale też środki ochrony roślin, nawozy czy materiał siewny. Co więcej, można wygrać łącznie nawet 17 tys. zł! Co zrobić, aby zdobyć nagrodę?

Zaostrzone przepisy ruchu drogowego w niedługim czasie wejdą w życie. Kogo będą dotyczyć?

Ustawa zaostrzająca przepisy o ruchu drogowym już czeka na podpis prezydenta. Za jazdę na podwójnym gazie będzie można stracić nie tylko samochód ale również ciągnik, kombajn, sieczkarnię samobieżną czy opryskiwacz samobieżny. Przepisy, które niebawem wejdą w życie mają ukrócić a może wręcz zredukować do 0 plagę jaką są pijani kierowcy.

Po czterech latach od kradzieży ciągnik w dużo lepszym stanie wrócił do prawowitego właściciela!

Zdarzenie miało miejsce w woj. dolnośląskim w powiecie lubińskim. Lubińska policja otrzymała zgłoszenie o przywłaszczeniu ciągnika, w wyniku czynności śledczych pojazd udało się namierzyć, jednak nie trafił on na powrót do zgłaszającego.

Dopłaty dla małych gospodarstw: jak wypełnić wniosek? INSTRUKCJA

Posiadacze gospodarstw o powierzchni nie większej niż 5 ha mogą ubiegać się o przyznanie płatności ryczałtowych. Aby je otrzymać, należy spełnić kilka warunków, omówionych na stronie internetowej ARiMR. Można tam znaleźć również instrukcję, w jaki sposób należy wypełnić wniosek o tę dopłatę. Co trzeba wiedzieć?

Pomoc suszowa 2023 - Jak dokonać zgłoszenia? O czym pamiętać? Jakich upraw dotyczy?

W 2023 roku na powrót zostaną powołane komisje suszowe, które będą weryfikowały i szacowały szkody po uprzednim zgłoszeniu ich przez aplikację. Ile czasu będzie miała komisja na oszacowanie strat spowodowanych w uprawach rolniczych przez suszę? Kiedy poznamy stawki i terminy pomocy suszowej w 2023 roku?

Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat w sprawie choroby, która zabija koty

Niebezpieczna choroba atakuje koty na terenie całej Polski. Jak ustrzec naszych pupili przed wirusem? Czy standardowe środki ostrożności zapewnią bezpieczeństwo kotom w naszych domach i obejściach?

Co z pomocą suszową za 2022 rok i umorzeniem składek KRUS czy to tylko obietnice?

Ministerstwo Rolnictwa zawiodło kolejny raz, jak się okazuje nie dotrzymało obietnic jakie deklarował ówczesny minister rolnictwa Henryk Kowalczyk i wycofało się z wyrównania pomocy suszowej za 2022 rok.

Wystartował kolejny nabór wniosków – „Zarządzanie ryzykiem”

24 maja rozpoczął się kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem”, realizowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. O wsparcie mogą się ubiegać rolnicy, którzy ubezpieczają zwierzęta wybranych gatunków na wypadek wystąpienia salmonellozy.

Wojewoda ujawnia 22 firmy importujące zboża z Ukrainy. Zobacz LISTĘ

13 kwietnia 2023 r. Pomorska Izba Rolnicza zwróciła się do wojewody pomorskiego, o ujawnienie listy firm, które skupowały zboże importowane z Ukrainy. Po upływie tygodnia rolnicy otrzymali pismo zwrotne wraz z danymi dotyczącymi działalności skupowej poszczególnych przedsiębiorstw.
Do góry