Aktualności

Oferta Kingway dla rolnictwa i nie tylko

Kingway to firma z wieloletnim doświadczeniem w imporcie oraz bezpośredniej dystrybucji maszyn rolniczych i budowlanych. Od 2000 roku zajmują się bezpośrednią sprzedażą i dystrybucją maszyn na terenie całej Europy. Co ciekawego znajdziemy w ofercie firmy dla rolnictwa?

„Dopłaty do nawozów” na jakich warunkach?

18 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji uchwałę Rady Ministrów, w której zawarte są szczegóły dotyczące programu dopłat do nawozów. Pomoc dotyczy nawozów zakupionych od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. i będzie przysługiwała producentom rolnym, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z COVID–19.

Niedobry stali, czy zabraknie stali na polskim rynku?

Rosja i Ukraina są jednymi z największych dostawców rudy żelaza na Europę Środkowo-Wschodnią. Przez panujący obecnie kryzys związany z agresją Rosji na Ukrainę, ograniczono import surowca z tych krajów do Polski. Tylko w pierwszym półroczu 2021 roku Polska kupiła ponad 1,5 miliona ton stali od tych państw.

Doglebowa aplikacja nawozów płynnych - jaki aplikator wybrać do swojego gospodarstwa?

Gdy wysokie ceny nawozów mineralnych biją po kieszeni, warto pomyśleć o skutecznym wykorzystaniu nawozów naturalnych bogatych w łatwo ulotny azot. Przygotowaliśmy przegląd narzędzi do doglebowej aplikacji nawozów płynnych.

Jak dociążyć ciągnik rolniczy?

Czy w ciągu zaledwie minuty można do ciągnika założyć obciążnik o masie 1,7 tony? John Deere udowodnił, że można, ale czy system EZ-Ballast sprawdza się w praktyce?

Czym chronić warzywa w sezonie 2022

Ze względu na zmiany w rejestracji produktów do ochrony warzyw, należy przypomnieć, że w bieżącym sezonie będzie mniej zarejestrowanych środków ochrony roślin.

Od kolarza do rolnika. Z wizytą w gospodarstwie Czesława Langa

Czesław Lang to legendarna postać polskiego sportu. Słynny kolarz i organizator wyścigu Tour de Pologne. Jest także rolnikiem. Do tego swoje niemałe gospodarstwo prowadzi całkowicie w reżimie rolnictwa ekologicznego. W strukturze zasiewów uwzględnia też kilka gatunków warzyw. Ich produkcja z powodu ograniczonych możliwości zwalczania chwastów, wymaga ogromnych nakładów ręcznej pracy.

Prognozowane zagrożenia i zalecenia ochrony w sadach

Jakie zagrożenia brać pod uwagę podczas prób prognozowania zagrożeń na kolejny sezon? Z jakimi zagrożeniami ze strony patogenów jabłoni i grusz należy się liczyć w roku 2022?

Premia dla młodego rolnika 2022 - rusza nabór

31 marca 2022 roku rusza nabór wniosków na dofinansowanie dla Młodego Rolnika. Wnioski będą przyjmowane do 29 maja 2022 roku. W jakiej wysokości można otrzymać wsparcie i jakie warunki należy spełnić aby się zakwalifikować?

Co to jest Rolniczy Handel Detaliczny?

Co to jest Rolniczy Handel Detaliczny? Jakie korzyści przynosi ta forma handlu rolnikowi, oraz jakie wymagania trzeba spełnić, żeby prowadzić taki handel? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym materiale.
Do góry