Dopłaty do zboża 2024 – zróżnicowane stawki pomocy

Rządowe Centrum Legislacyjnego opublikowało projekt rozporządzenia Rady Ministrów, zmieniające rozporządzenie dotyczące szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zawarte są w nim zapisy dotyczące dopłat do zbóż.

Aktywny rolnik - program ogłoszony przez Polskie Stronnictwo Ludowe

Program "Aktywny rolnik" obejmie około 300 tys. gospodarstw rolnych, które mogą otrzymywać nawet trzy razy wyższe dopłaty.

Nowy ekoschemat – nowe płatności w PS WPR

Komitet Monitorujący Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 przyjął uchwały wprowadzające, jeszcze w 2024 r., nowy ekoschemat. Nowy ekoschemat dotyczy gruntów wyłączonych z produkcji. Środki przeznaczone na ten cel będą pochodziły z niewykorzystanych środków na Dobrostan zwierząt.

Wzrost składki na Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Ile więcej należy płacić od kwietnia?

To już potwierdzone i pewne, że w II kwartale 2024 roku rolnicy poniosą wyższe koszty z tytułu składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe. Jak wzrosną koszty poniesione na ten cel?

Znany jest już harmonogram dotacji rolniczych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Agencja podała do wiadomości terminy naboru wniosków w zakresie Planu Strategicznego na rok 2024. Wiemy już od kiedy można składać wnioski w takich sprawach jak rozwój małych gospodarstw, modernizację gospodarstw rolnych czy premię dla młodego rolnika.

Część rolników podpisała porozumienie z rządem! Co uzgodniono? Kto na liście?

W nocy z 19 na 20 marca w Jasionce minister rolnictwa Czesław Siekierski, wiceminister Michał Kołodziejczak i część liderów protestujących rolników podpisała porozumienie. Kto był za? Co zostało uzgodnione?

Dopłaty do ugorowania i uproszczenia w GAEC! KE wprowadza zmiany w Zielonym Ładzie

Będą dopłaty do ugorowania, uproszczenia GAEC i brak kar w tym roku. To odpowiedź KE na protesty rolników. Komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski przedstawił listę propozycji łagodzących wymogi Zielonego Ładu. Co dokładnie się zmieni?

40 protestów rolniczych w Wielkopolsce. Rolnicze oblężenie Poznania 20 marca [MAPA]

Podpoznański armagedon już 20 marca br. Rolnicy szykują 40 protestów w różnych miejscowościach pod Poznaniem. Ich niezadowolenie z działań polskiego rządu i europejskich parlamentarzystów sięga zenitu. W których miejscowościach powstaną blokady rolnicze?

Nasiona holenderskie – gdzie kupić?

Praca każdego miłośnika ogrodnictwa – od działkowca po plantatora – ma na celu wyhodowanie wspaniałych okazów roślin. Zadanie to nie jest jednak wcale takie proste, ponieważ wymaga nie tylko ogromnej wiedzy, ale także sprzyjających warunków. Często nie jest to jednak wystarczające, by móc się cieszyć obfitymi plonami. Warto bowiem wiedzieć, że kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich nasion. Wśród tych, na które z pewnością należy zwrócić uwagę, znajdują się nasiona holenderskie. Przeczytaj, dlaczego są tak wyjątkowe i gdzie je kupić.

Dlaczego warto wybierać oryginalne części do maszyn SAME?

Wybór oryginalnych części do maszyn rolniczych marki SAME może znacząco wpłynąć na wydajność i niezawodność Twojego sprzętu. W dobie rosnącej konkurencji na rynku części zamiennych, kluczowe jest, aby inwestować w produkty, które zapewnią długotrwałe działanie maszyn. Edmasz, jako Twój zaufany dostawca, oferuje oryginalne części SAME, które spełnią Twoje oczekiwania i pomogą w utrzymaniu maszyn w idealnym stanie.
Do góry