Nowe ciągniki specjalistyczne od New Holland

Dodano: 24.01.2022, 08:33


Płocka fabryka ciągników rolniczych wprowadziła na rynek nową generację ciągników specjalistycznych T4 F/N/V i rozszerza gamę T3 o model niskoprofilowy.
Czy będą dopłaty do sprzedanego zboża?
Płocka fabryka ciągników rolniczych wprowadziła na rynek nową generację ciągników specjalistycznych T4 F/N/V i rozszerza gamę T3 o model niskoprofilowy.

Dzięki nowym silnikom F5C i układowi neutralizacji spalin, które zapewniają większą moc i moment obrotowy, nowa seria ciągników T4 F/N/V spełnia normy emisji spalin Stage V. Model o mocy 80 KM z nisko położoną maską wyposażono w 8-zaworowy silnik o pojemności skokowej 3,4 l, z układem neutralizacji spalin z katalizatorem DOC i filtrem DPF, który nie wymaga stosowania płynu AdBlue, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.
Pozostałe modele w tej serii wyposażono w 16-zaworowy silnik o pojemności 3,6 l i układ neutralizacji spalin Compact HI-eSCR2 z katalizatorem DOC i filtrem SCRoF. Nowy model T4.120 V/N/F ma stanowić najlepszą propozycję w całej gamie. Zapewnia duże osiągi i moc nawet do 88 kW/118 KM.

Maszyna jest jeszcze bardziej zwrotna dzięki nowej masce, która została całkowicie przeprojektowana, aby zapewnić najniższe możliwe jej położenie w segmencie (wersja Speciality). Silnik został zupełnie przeprojektowany, dzięki czemu nowa maska wygodnie pomieści kompletny system neutralizacji spalin. Niewielka wysokość i kompaktowe wymiary maski ograniczają potencjalne uszkodzenia gałęzi podczas pracy pod koronami drzew owocowych.
Układ hydrauliczny w wersji ROPS został zmodernizowany, w celu znacznego zwiększenia produktywności i wydajności. Wyposażono go w nowe pompy hydrauliczne o natężeniu przepływu 100 litrów na minutę oraz nawet 5 par zaworów hydrauliki zewnętrznej z funkcją Power Beyond i Free Flow. Producent zapewnia, że wydajność układu jest wystarczająca do jednoczesnej obsługi wielu narzędzi. Nowy układ HPL z czujnikiem obciążenia zmniejsza zużycie paliwa i ogranicza przegrzewanie się oleju.


Komfort operatora w wersji z ROPS został dodatkowo zwiększony dzięki większej przestrzeni, szerszym fotelom, nowym i intuicyjnym elementom sterowania oraz czytelniejszej desce rozdzielczej.

Również kabina ciągnika T4 F/N/V została całkowicie przeprojektowana. Przy pracy nad nią wykorzystano doświadczenia zdobyte podczas opracowywania opatentowanej kabiny New Holland Blue CabTM 4. Wprowadzono w niej standardowo płaską podłogę i zastosowano elementy z kabin ciągników New Holland o wyższej mocy. Obejmują one nowy wielofunkcyjny wyświetlacz VIS, umieszczony nad deską rozdzielczą, który wyświetla "na żywo" informacje o parametrach pracy ciągnika i ułatwia intuicyjne ustawianie funkcji dzięki enkoderowi, przymocowanemu do panelu bocznego po prawej stronie. Komfort dodatkowo ma zwiększać amortyzowana oś przednia. Nowa przednia szyba w połączeniu z niską konstrukcją maski silnika gwarantuje dobrą widoczność.

Nowa seria T4 F/N/V została zbudowana z myślą o firmach usługowych i właścicielach małych oraz średnich sadów, a także winnic z uprawami o wysokiej wartości.

T3LP do szklarni

Zmodernizowana seria T3F i ciągniki T3LP zostały wyposażone w nowy silnik, który zapewnia maksymalną moc od 55 do 75 KM. Nowe ciągniki spełniają normy emisji spalin Stage V dzięki nowemu, kompaktowemu układowi neutralizacji spalin z katalizatorem DOC i filtrem DPF. Modernizacja serii obejmuje poprawę ergonomii i komfortu operatora poprzez niższy punkt bazowy fotela. Silnik i układ neutralizacji spalin zapewniają wysoką wydajność, doskonałą oszczędność paliwa i niskie koszty utrzymania w kompaktowej obudowie.


Nowy model T3LP zaprojektowano tak, aby odpowiadał specyficznym potrzebom niskoprofilowego ciągnika o większym prześwicie, który może wygodnie pracować pod koronami drzew owocowych. New Holland zapewnia, że jest to ciągnik dla gospodarstw o wielu różnych profilach zarówno do prac w samym gospodarstwie, jak i w sadach oraz do lekkich zastosowań rolniczych. Jego kompaktowy rozmiar sprawia, że nadaje się także do wykonywania czynności w szklarniach. Szerokie osie zapewniają też dobrą stabilność w sadach o szerokich rzędach. Jest on też niezwykle zwrotny (kąt skrętu wynosi w nim nawet 52 stopnie) i ma niewielki promień skrętu, wynoszący 3,5 m – w przypadku wersji z napędem na 2 koła i 3,6 m – dla wersji z napędem na 4 koła.

Autor: Tomasz Ślęzak 
Artykuł pochodzi z miesięcznika Wiom Warzywa i Owoce Miękkie 

Mogą Cię zainteresować:

« wróć do listy artykułów
Do góry