Paszowóz rekordzista - RMH VS18 przepracował 33675 motogodzin

2021-09-16

Izraelskiej produkcji paszowóz marki RMH przepracował dokładnie 33675 motogodzin w jednym gospodarstwie. Redakcja magazynu Elita Dobry Hodowca otrzymała zdjęcie i opis wozu VS18 od holenderskiego dealera firmy Stoevelaar Machinery.

Wyprodukowany w 2004 roku jednoślimakowy wóz samojezdny, każdego dnia mieszał paszę dlastada liczącego 1200 krów. Pod koniec 2008 właściciel niemieckiego gospodarstwa  zdecydował się na inwestycję w nowy sprzęt zostawiając paszowóz RMH VS18 w rozliczeniu

 Jak mówił, przeprowadził w nim generalny remont 211-konnego silnika marki Deutz oraz wymienił pompy hydrauliczne na nowe. Ponadto czterokrotnie wymieniał pionowy ślimak mieszająco-rozdrabniający. Aby maszyna wytrzymała jak najdłużej, w zbiorniku, który ma pojemność 18 m3, pojawiła się wkładka ze stali nierdzewnej, która podniosła jego wytrzymałość.
Gdy maszyna trafiła do dealera została sprawdzona, jak się okazało wóz był w pełni funkcjonalny i działał bez zarzutu!              Spotykane na rynku wtórnym samojezdne wozy paszowe z tego samego rocznika, najczęściej mają przebieg przynajmniej o połowę niższy od prezentowanego egzemplarza. Zdaniem holenderskiej firmy, mimo swoich lat i gigantycznej pracy którą wykonał, nadal jest w doskonałym stanie, co świadczy o jego solidnej konstrukcji. Wpływ na tak dobry stan miało również to, że regularnie przeprowadzane były w nim przeglądy i prace konserwacyjne.


Producent tego wozu paszowego to izraelska firma Lachish Industries założona w 1956 roku. Swój pierwszy paszowóz samojezdny zaprezentowała w 1981 roku. Nie wszyscy wiedzą, że właśnie ta firma jest prekursorem ślimaka pionowego w technologii przygotowania TMR. Obecnie w swojej ofercie wozy paszowe o pojemności od 4 do 30 m3. 
Na polskim rynku dostępne sa zarówno wozy ciągnione jak i samojezdne izraelskiego producenta.


Szukasz paszowozu do swojego gospodarstwa? Te i wiele innych znajdziesz w naszym serwisie.
Kliknij i sprawdź najnowsze oferty

Do góry