Podnośniki koszowe- podstawowe rodzaje

2021-03-30


Podnośniki koszowe to ogólna nazwa dla bardzo zróżnicowanej grupy pojazdów, które dzięki różnorodności możemy dopasować do wielu zadań, z którymi musimy się zmierzyć.

Główne typy podnośników koszowych
  • Podnośniki nożycowe
  • Podnośniki teleskopowe
  • Podnośniki samochodowe
  • Podnośniki na przyczepie
  • Podnośniki  na gąsienicach
  • Podnośniki samojezdne


Podnośniki nożycowe

Napędzane silnikiem elektrycznym sterowane pilotem po opuszczeniu platformy zabierają niewiele miejsca, pomimo niewielkich rozmiarów,  rozłożony podnośnik może sięgać nawet 14 metrów.
Dzięki swoim kompaktowym wymiarom może być stosowany zarówno w pracach wewnętrznych i zewnętrznych. Stabilne zatrzymanie kosza osobowego niezależnie od szerokości podestu pozwala na wykorzystanie podnośnika zamiast tradycyjnego rusztowania, dzięki czemu nasza praca będzie szybsza i bardziej wydajna niż w przypadku rozkładania tradycyjnego rusztowania.
Podnośniki teleskopowe
Kolejny przykład podnośnika, którego ogromną zaletą są niewielkie gabaryty i waga to podnośnik teleskopowy. Nazwa podnośnika wzięła się od wysuwanego ramienia, dzięki któremu możemy pracować na dużych wysokościach z poziomu  kosza osobowego. Następną zaletą tego rodzaju podnośnika jest możliwość obrotu o 360 stopni dzięki czemu zyskujemy nieograniczone możliwości manewrowania koszem. Doskonały do prać budowlanych i wykończeniowych

Podnośniki samochodowe
Są dobrym rozwiązaniem gdy wykonywana przez nas praca znajduje się w większej odległości, a wykorzystanie podnośnika samojezdnego  wydaje się nieracjonalne ze względu na odległość jaką musimy przejechać. Zakres prac podnośnika samochodowego może być bardzo szeroki dzięki dużej wysokości podnoszenia kosza osobowego

Podnośniki na przyczepie
Są połączeniem najlepszych cech podnośników samochodowych i samojezdnych.
Dla firm wykorzystujących tego typu rozwiązanie istotnym jest możliwość indywidualnego  wykorzystania pojazdu w zupełnie innych celach.
Podnośniki koszowe na przyczepach są bardzo chętnie wykorzystywane przez służby ratownicze, dzięki funkcjonalnościom podnośnika straż jest w stanie skutecznie dotrzeć do ofiar pożaru i możliwie najszybciej  ewakuować. W zimie z kolei podnośniki koszowe na przyczepie są bardzo pomocne podczas usuwania śniegu z zadaszeń czy niebezpiecznych sopli.


Podnośniki  na gąsienicach
Jest zdecydowanie mniejszym pojazdem od klasycznych podnośników koszowych, ze względu na zdalne sterowanie nie wymaga kabiny operatora jest obsługiwany droga radiową.
Ze względu na swoje niewielkie gabaryty jest idealnym rozwiązaniem na dotarcie do miejsc trudno dostępnych. Najczęściej można je spotkać podczas prac montażowych w galeriach handlowych, halach magazynowych czy kościołach.Podnośniki samojezdne
Różnią się udźwigiem i zasięgiem ramienia podnośnika, mogą być zarówno przegubowe jak i teleskopowe. Dzięki własnemu napędowi najczęściej akumulatorowemu rzadziej spalinowemu podnośniki koszowe samojezdne nie są uzależnione od innych środków transportu. Podnośniki tego typu wykorzystywane są zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.


Szukasz podnośnika, przejrzyj oferty  w kategorii maszyny budowlane https://www.ogloszenia.agro.pl/budownictwo/maszyny-budowlane/
 
Do góry