Rodzaje dźwigów i ich zastosowanie

2021-04-02

Rozwój nowych technologii budowania powoduje, że ciężkie maszyny w tym  dźwigi stają się codziennością na każdym placu budowy. Niezależnie czy budujemy modułowo czy chcemy postawić baner nie sposób obyć się bez dźwigu czy maszyny z wysięgnikiem. Poniżej chcielibyśmy  przybliżyć rodzaje sprzętu dźwigowego i przedstawić najważniejszych producentów
Rodzaje dźwigów budowlanych
Do najważniejszych rodzajów dźwigów budowlanych  należą:
Żurawie wieżowe
Żurawie ruchome
Wybór konkretnego sprzętu będzie zależał w szczególności od rodzaju wykonywanych prac jak również podłoża, na którym prace będą prowadzone. Różnice pomiędzy żurawiem wieżowym, a żurawiem ruchomym są bardzo duże. Przede wszystkim[ żurawie ruchome] wyposażone są w specjalny wysięgnik zakończony chwytakiem, dzięki któremu wiele prac jesteśmy wstanie wykonać sprawniej. [Żurawie  dolnoobrotowe] możemy określić mianem szybkomontowalnych co pozwala na spore oszczędności związane z niższymi kosztami montażu. [Wysięgniki żurawi wieżowych] najczęściej posiadają zasięg wysięgnika mieszczący się w przedziale od 25 do 42  metrów. Żurawie wieżowe są nieruchome, jest to niezwykle masywny sprzęt, który może unieść podnoszony materiał nawet na wysokość stu metrów.
Żurawie wieżowe górnoobrotowe możemy nazwać żurawiami do pracy w każdych warunkach, ich ogromna zaletą jest możliwość montażu w dowolnej konfiguracji wysokości i wysięgu.
Prowadząc prace na niższej wysokości łatwiej będzie nam skonfigurować zespół żurawi pracujących na jednej budowie, co więcej wysięgnik żurawia może być modyfikowany w powietrzu w raz z postępem prac na budowie.
Najpopularniejsi producenci żurawi w Polsce
- Liebherr
- POTAIN
- Wolff
- Cadillon

Decydując się na wynajem żurawi warto zdecydować się na skorzystanie z usług firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, która będzie mogła nam zaoferować sprzęt najwyższej jakości jak również kompetentną obsługę.

 
Do góry